Polski Cukier AZS UMCS Lublin zdobył Superpuchar Polski!

To dopiero początek nowego sezonu, a już koszykarki z Lublina dostarczyły swoim kibicom sporej dawki emocji. Polski Cukier AZS UMCS zdobył w sobotę Superpuchar Polski po wygranej z KGHM BC Polkowice 81:77.

W meczu o Superpuchar Polski spotkały się drużyny, które w poprzednim sezonie rywalizowały w finale PLKK. Lublinianki, które wówczas wygrały mistrzostwo Polski, pragnęły udowodnić, że są wciąż jedną z najlepszych drużyn w kraju, a Polkowiczanki, które w finale uległy, chciały zrewanżować się i pokazać, że są w stanie pokonać rywalki.

Początek meczu był bardzo wyrównany. Obie drużyny punktowały na przemian, a na tablicy wyników przez większość pierwszej połowy widniał remis. Dopiero w końcówce drugiej kwarty Lublinianki odskoczyły na kilka punktów, dzięki skutecznemu atakowi i solidnej grze w obronie. Przewaga ta utrzymała się do przerwy, kiedy to na tablicy wyników widniał rezultat 38:33 dla Polskiego Cukru AZS UMCS.

Po przerwie obraz gry nie uległ zmianie. Obie drużyny nie potrafiły odskoczyć na zbyt dużą przewagę, a gra była wciąż bardzo wyrównana. W końcówce meczu emocje sięgnęły zenitu, kiedy to Polkowiczanki doprowadziły do remisu i wydawało się, że to one są bliżej wygranej. Jednak w decydujących momentach to Lublinianki były skuteczniejsze i to one ostatecznie wygrały mecz 81:77 i sięgnęły po Superpuchar Polski.

Dla drużyny z Lublina było to już czwarte zwycięstwo w historii rozgrywania Superpucharu Polski. Wcześniej triumfowały w latach 2014, 2016 i 2018. Tym samym Lublinianki potwierdziły swoją dominację w kraju i pokazały, że są wciąż jedną z najlepszych drużyn w Polsce.

Przy okazji meczu o Superpuchar Polski, kibice mogli obejrzeć także inaugurację nowego sezonu PLKK. W przerwie spotkania zostały przedstawione drużyny, które w tym sezonie będą rywalizować w lidze. Ponadto, kibice mogli poznać także nowy hymn PLKK, który został zaprezentowany przez zespół muzyczny.

W kolejnych tygodniach rozpocznie się rywalizacja w sezonie zasadniczym PLKK, a kibice już teraz mogą być pewni, że będą mogli liczyć na wiele emocjonujących spotkań i zaciętą walkę o najwyższe cele. Oby tylko nie zabrakło takich emocji, jakie dostarczyły nam koszykarki z Lublina w meczu o Superpuchar Polski!

Opublikowano: 01 października 2023