Polski Cukier AZS UMCS Lublin rozbity na Węgrzech

Polski Cukier AZS UMCS Lublin mimo olbrzymich kłopotów w ataku, długo trzymał się blisko rywalek w środowym meczu Euroligi z DVTK Hun-Therm.

W połowie trzeciej kwarty lublinianki przegrywały na Węgrzech tylko 34:39. Niestety, ostatecznie dostały lanie... 44:74. Dla gospodyń to było czwarte kolejne zwycięstwo w Eurolidze.

Polski Cukier AZS UMCS Lublin, które plasuje się na ostatnim miejscu w tabeli, walczyło dzielnie z węgierską drużyną. Pomimo problemów w ataku, lublinianki utrzymywały się blisko rywalek i przez większą część meczu nie pozostawały daleko w tyle.

Jednak w końcowej części spotkania gospodynie zaczęły odskoczyć coraz bardziej, a lubliniankom brakowało sił i skuteczności. Ostatecznie, Polski Cukier AZS UMCS Lublin przegrał z DVTK Hun-Therm 44:74.

Choć to kolejna porażka dla lubelskiej drużyny w Eurolidze, to warto docenić ich determinację i walkę, mimo trudnych warunków i przeciwnika. Niestety, brakowało im skuteczności i szczęścia w tym meczu, ale wciąż mają szansę na poprawę swojej pozycji w tabeli.

Na kolejny mecz Euroligi lublinianki będą musiały jeszcze poczekać, ponieważ przerwa na mecze reprezentacyjne trwać będzie do 13 stycznia. Wtedy Polski Cukier AZS UMCS Lublin zmierzy się z liderem tabeli - ESBVA-LM z Francji.

Miejmy nadzieję, że lubelska drużyna zaskoczy swoją grą i pokaże, że potrafi walczyć z najlepszymi. Trzymamy kciuki za kolejne zwycięstwa i postępy w Eurolidze!

Opublikowano: 25 października 2023