MKS FunFloor wygrał w Elblągu i po pięciu kolejkach ma na koncie komplet punktów

MKS FunFloor odniósł kolejne wysokie zwycięstwo w sezonie. Tym razem podopieczne Edyty Majdzińskiej rozbiły Start Elbląg 3:0. Dzięki tej wygranej drużyna z Łodzi ma na koncie komplet punktów po pięciu kolejkach w rozgrywkach PlusLigi Kobiet.

Do spotkania z Startem Elbląg MKS FunFloor przystępował w roli faworyta. W poprzednich czterech meczach odniósł cztery zwycięstwa, nie tracąc nawet seta. W Elblągu łodzianki kontynuowały swoją dobrą passę. Od samego początku meczu narzuciły wysokie tempo gry, a rywalki nie mogły znaleźć skutecznej recepty na dobrze zorganizowaną grę zespołu z Łodzi.

Pierwszy set zakończył się wynikiem 25:22 dla MKS FunFloor. W drugiej partii łodzianki podwyższyły jeszcze tempo i pewnie wygrały 25:17. W trzecim secie zespół z Elbląga próbował odrobić straty, jednak łodzianki były nie do zatrzymania. Set zakończył się wynikiem 25:20 dla MKS FunFloor, który tym samym wygrał całe spotkanie 3:0.

Dzięki tej wygranej MKS FunFloor utrzymał się na pierwszym miejscu w tabeli PlusLigi Kobiet. Łodzianki mają na swoim koncie komplet punktów po pięciu kolejkach, mając na swoim koncie pięć wygranych bez straty seta. Zespół z Łodzi pokazuje, że jest w tym sezonie głównym kandydatem do mistrzostwa Polski.

Edyta Majdzińska, trenerka MKS FunFloor, jest bardzo zadowolona z postawy swoich podopiecznych w tym meczu. - Od samego początku spotkania narzuciłyśmy swoje tempo i nie pozwoliłyśmy rywalkom na skuteczną grę. Cieszę się, że nasze zawodniczki nie odpuszczały do końca i utrzymały wysoki poziom gry przez całe spotkanie. Dzięki temu mamy na koncie pięć zwycięstw i jesteśmy na dobrej drodze, żeby zrealizować nasze cele w tym sezonie - powiedziała Majdzińska po meczu.

Następny mecz MKS FunFloor zagra w najbliższą środę w ramach Pucharu Polski. Łodzianki zmierzą się wówczas u siebie z drużyną Legionovii Legionowo. Kolejne spotkanie w PlusLidze Kobiet czeka zespół z Łodzi w sobotę, kiedy to zagra u siebie z drużyną Developresu SkyRes Rzeszów. Łodzianki będą chciały utrzymać swoją passę i zdobyć kolejne trzy punkty.

Opublikowano: 04 października 2023