Lublin: MŚ 3x3 U23: Polki wicemistrzyniami Świata!

Reprezentacja Polski w koszykówce 3x3, w składzie: Magdalena Koperwas, Weronika Kucharska, Klaudia Niedzielska i Aleksandra Pawlak, zdobyła srebrny medal na Mistrzostwach Świata U23 w Lublinie. To pierwszy medal żeńskiej koszykówki 3x3 w historii tego turnieju.

Polskie zawodniczki wystartowały w turnieju w roli faworytek, a już w fazie grupowej pokazały swoją siłę, wygrywając wszystkie trzy mecze. W ćwierćfinale pokonały zespół Chin, a w półfinale zrewanżowały się reprezentacji Francji za porażkę w finale mistrzostw Europy.

W decydującym meczu o złoty medal Polki zmierzyły się z reprezentacją Rosji. Mimo wyrównanej walki i świetnej gry polskich zawodniczek, Rosjanki okazały się lepsze i wygrały 18:12. Dla Polski to jednak ogromny sukces i pierwszy medal żeńskiej koszykówki 3x3 w historii Mistrzostw Świata.

"Jesteśmy bardzo szczęśliwe z tego medalu. To nasz pierwszy medal na Mistrzostwach Świata i jest on wyjątkowy, bo w końcu jest dla żeńskiej koszykówki 3x3. To był bardzo trudny turniej, ale udało nam się go przejść bez porażki. Jesteśmy dumni z naszej gry i z tego, że mogłyśmy reprezentować Polskę na tak wielkiej imprezie" - powiedziały zawodniczki po meczu.

Koszykówka 3x3 jest jeszcze młodą dyscypliną, ale z każdym rokiem zyskuje coraz większą popularność. W 2017 roku została uznana przez MKOl za nową dyscyplinę olimpijską i zadebiutuje na Letnich Igrzyskach Olimpijskich w Tokio w 2020 roku.

Mistrzostwa Świata U23 w Lublinie były także okazją do promocji tej dyscypliny w Polsce. Dzięki organizacji tego turnieju, a także świetnej gry naszych reprezentantek, koszykówka 3x3 zyskała jeszcze większą popularność wśród kibiców.

Gratulujemy polskim koszykarkom srebrnego medalu i trzymamy kciuki za ich dalsze sukcesy na przyszłych turniejach. Brawo Polki!

Opublikowano: 02 października 2023