Lewart wygrał w Kraśniku, przełamanie Gryfa Gmina Zamość i reszta wyników Hummel IV ligi

lessSkopiuj kod

Jednym z ciekawszych meczów weekendu w IV lidze było starcie w Kraśniku. Stal podejmowała Lewart Lubartów. I niespodziewanie trzy punkty zabrali ze sobą goście, którzy wygrali na boisku lidera aż 3:0. Bohaterem był Paweł Myśliwiecki, który ustrzelił hat-tricka.

Od samego początku spotkania można było zauważyć, że goście nie przyjechali na mecz z zamiarem bycia tłem dla gospodarzy. Już w pierwszych minutach starcia Lewart Lubartów zaczął narzucać swój rytm gry, często penetrując obronę Stali i grożąc strzałami na bramkę.

Niezłomna obrona Stali Kraśnik miała sporo pracy, próbując powstrzymać dynamiczne ataki Lewarta. Jednak w 25. minucie Paweł Myśliwiecki zdołał wykorzystać zamieszanie w polu karnym i strzelić pierwszego gola dla gości, otwierając wynik meczu.

Choć Stal próbowała odpowiedzieć atakami, to to właśnie Lewart kontrolował grę na boisku. Ich wysoka presja na piłkarzach gospodarzy utrudniała im budowanie akcji ofensywnych, a każda strata piłki groziła kontrą ze strony gości.

Drugą połowę zespół Stali rozpoczął z determinacją, chcąc odrobić stratę. Jednak to znowu Lewart zaskoczył, zdobywając kolejne bramki w 65. i 78. minucie, obie po szybkich kontratakach, wykorzystując lukę w defensywie gospodarzy.

Nawet gorący doping kibiców Stali nie pomógł w odwróceniu losów meczu. Ostatecznie Lewart Lubartów odniósł zasłużone zwycięstwo 3:0 na wyjeździe, zaskakując wszystkich obserwatorów swoją pewną grą i skutecznymi akcjami ofensywnymi.

To zwycięstwo na pewno dało dużo radości kibicom Lewarta, a także podniosło morale zawodników przed kolejnymi wyzwaniami ligowymi. Dla Stali Kraśnik to zaś sygnał, że przed nimi jeszcze wiele pracy, by utrzymać się na czele tabeli.

Opublikowano: 16 października 2023