Świdnik: Memoriał dla Avii (foto)

Siatkarze PZL LEONARDO Avii Świdnik po raz kolejny udowodnili swoją dominację, wygrywając XIX Memoriał Tragicznie Zmarłych Siatkarzy Avii Świdnik. W emocjonującym finale, który odbył się w sobotę, żółto-niebiescy zmierzyli się z drużyną Arki Chełm, pokonując ich po zaciętym pięciosetowym meczu wynikiem 3:2 (25:21, 23:25, 25:19, 16:25, 15:11).

Finałowy mecz był pełen zwrotów akcji i trzymał kibiców w napięciu do ostatniego punktu. Pierwszy set należał do Avii, która wygrała 25:21, jednak Arka Chełm szybko odpowiedziała, wygrywając drugi set 25:23. Trzeci set ponownie padł łupem drużyny ze Świdnika, która pokazała swoją siłę, wygrywając 25:19. Kiedy wydawało się, że Avia jest na dobrej drodze do zakończenia meczu, Arka niespodziewanie zdominowała czwarty set, wygrywając go aż 16:25. Decydujący piąty set to prawdziwa gra nerwów, w której żółto-niebiescy wykazali się większą determinacją i wygrali 15:11, zapewniając sobie triumf w turnieju.

Droga do finału nie była jednak łatwa. W piątek siatkarze ze Świdnika musieli stawić czoła drugoligowej Sparcie Grodzisk Mazowiecki. Mecz zakończył się pewnym zwycięstwem Avii 3:0, co dało im awans do finału. Spotkanie z Arką Chełm było znacznie trudniejszym sprawdzianem dla zawodników trenera, który przed finałem podkreślał, że kluczowe będą koncentracja i determinacja.

Zwycięstwo w memoriale jest kolejnym sukcesem drużyny PZL LEONARDO Avii Świdnik, która w ostatnich latach regularnie prezentuje wysoki poziom. Turniej, który upamiętnia tragicznie zmarłych siatkarzy Avii, jest dla klubu z Świdnika szczególnie ważnym wydarzeniem. Triumf w tych zawodach to nie tylko sportowy sukces, ale również hołd dla pamięci tych, którzy kiedyś tworzyli historię tego klubu.

Podczas ceremonii wręczenia nagród, kapitan Avii Świdnik wyraził dumę z postawy swojej drużyny, podkreślając, że wygrana w tym turnieju to efekt ciężkiej pracy i zaangażowania całego zespołu. "To dla nas szczególne zwycięstwo, nie tylko ze względu na prestiż turnieju, ale również z powodu upamiętnienia naszych kolegów, którzy odeszli. Cieszymy się, że mogliśmy oddać im hołd w taki sposób" - powiedział kapitan.

Memoriał Tragicznie Zmarłych Siatkarzy Avii Świdnik to nie tylko rywalizacja sportowa, ale również moment refleksji i wspomnień o tych, którzy tragicznie zginęli. Organizatorzy turnieju co roku dbają, aby zawody były nie tylko widowiskowe, ale również pełne emocji i wspomnień, które łączą przeszłość z teraźniejszością.

Wygrana w XIX Memoriale Tragicznie Zmarłych Siatkarzy Avii Świdnik jest dowodem na to, że siatkarze PZL LEONARDO Avii Świdnik nie tylko kontynuują tradycje swojego klubu, ale również z dumą reprezentują barwy żółto-niebieskie na boiskach całej Polski. Kolejne wyzwania przed nimi, ale z takim duchem walki i zaangażowaniem możemy być pewni, że jeszcze nie raz usłyszymy o ich sukcesach.

Opublikowano: 03 września 2023