Świdnik: Kanonada na Sportowej (foto)

lessSkopiuj kod

Po dwóch porażkach z rzędu piłkarze Avii Świdnik odzyskali wiarę i pewność siebie, wygrywając ligowe spotkanie. W sobotnie popołudnie, na własnym boisku, pokonali Czarnych Połaniec aż 6:2, imponując swoją grą oraz skutecznością.

Pierwsza połowa nie zapowiadała takiego przełomu. Brakowało okazji podbramkowych, a mecz nie porywał publiczności. Jednak w siódmej minucie Avia zdobyła prowadzenie za sprawą Adriana Paluchowskiego. Kamil Rozmus perfekcyjnie dośrodkował, a napastnik żółto-niebieskich skutecznie uderzył, otwierając wynik meczu.

Po golu zespół Avii Świdnik zaczął grać zdecydowanie bardziej pewnie i agresywnie. Ich determinacja przyniosła efekty już w 22. minucie, kiedy to Kamil Rozmus podwyższył prowadzenie po indywidualnej akcji, wykorzystując błąd obrony rywali.

Czarni Połaniec próbowali odpowiedzieć, zmniejszając straty po golu zdobytym w 35. minucie, jednak to Avia była drużyną, która kontrolowała grę. Po zmianie stron goście próbowali odwrócić losy spotkania, ale to piłkarze z Świdnika nadal byli bardziej zdecydowani i skuteczni.

Drugą połowę rozpoczęli odważnie, i już w 51. minucie Kamil Rozmus strzelił swojego drugiego gola, powiększając przewagę Avii. Chwilę później Czarni Połaniec odpowiedzieli trafieniem, ale to nie wystarczyło, by zagrozić dominacji gospodarzy.

Do końcowego gwizdka sędziego Avia Świdnik jeszcze trzykrotnie pokonała bramkarza przeciwników, zapewniając sobie przekonujące zwycięstwo z wynikiem 6:2. Piłkarze i kibice mogli cieszyć się z powrotu do dobrej formy swojej drużyny, która teraz patrzy optymistycznie w przyszłość.

Opublikowano: 24 września 2023