Świdniczanka Świdnik – Chełmianka Chełm 1:3. Gospodarzom zabrakło armat [zdjęcia]

Beniaminek ze Świdnika nie miał wielu argumentów w meczu derbowym z Chełmianką Chełm. Goście wygrali 3:1, dominując spotkanie od pierwszego gwizdka sędziego.

Spotkanie rozpoczęło się dynamicznie, ale to Chełmianka już od samego początku przejęła inicjatywę na boisku. Świdniczanie, pomimo wsparcia swoich kibiców, nie byli w stanie nawiązać równorzędnej walki z bardziej doświadczonym zespołem z Chełma.

W 12. minucie meczu, po precyzyjnie wykonanym rzucie rożnym, Chełmianka objęła prowadzenie. Strzelcem gola był Marcin Kowalski, który wykorzystał błąd obrońców Świdnika i głową umieścił piłkę w siatce. Po tym golu, gospodarze starali się odpowiedzieć, jednak ich ataki były chaotyczne i łatwo rozbijane przez defensywę gości.

W 35. minucie Chełmianka podwyższyła wynik na 2:0. Tym razem na listę strzelców wpisał się Adam Nowak, który po indywidualnej akcji minął dwóch obrońców i precyzyjnym strzałem pokonał bramkarza Świdnika. Do przerwy wynik nie uległ zmianie, mimo kilku prób ze strony gospodarzy.

Po zmianie stron, obraz gry nie zmienił się znacząco. Chełmianka kontrolowała przebieg spotkania, a Świdniczanie nie mogli znaleźć sposobu na sforsowanie obrony przeciwników. W 60. minucie, po kolejnym błędzie w defensywie Świdnika, goście zdobyli trzecią bramkę. Tym razem na listę strzelców wpisał się Piotr Wiśniewski, który skutecznie wykończył szybki kontratak swojej drużyny.

Świdniczanie, mimo że przegrywali już 0:3, nie poddawali się i wciąż próbowali zmienić niekorzystny wynik. W 75. minucie udało im się zdobyć honorowego gola. Strzelcem był Jakub Wójcik, który wykorzystał zamieszanie w polu karnym i z bliskiej odległości pokonał bramkarza Chełmianki. Była to jednak tylko kosmetyczna zmiana, bo goście do końca spotkania kontrolowali grę i nie pozwolili gospodarzom na więcej.

Ostateczny wynik 3:1 dla Chełmianki Chełm był odzwierciedleniem różnicy w klasie i doświadczeniu obu drużyn. Świdniczanie, jako beniaminek, dopiero uczą się gry na tym poziomie i widać, że przed nimi jeszcze dużo pracy, aby móc rywalizować z najlepszymi w lidze. Mecz ten pokazał, że drużyna z Chełma ma większy potencjał i umiejętności, co z pewnością przełoży się na ich dalsze wyniki w sezonie.

Kibice Świdnika, mimo porażki, do końca wspierali swoich piłkarzy, co jest ważnym elementem budowania zespołu i motywacji do dalszej pracy. Przed beniaminkiem ze Świdnika jeszcze wiele wyzwań, ale każde takie spotkanie to dla nich cenna lekcja i okazja do zdobycia doświadczenia.

Podsumowując, derby pomiędzy Świdnikiem a Chełmianką Chełm były ciekawym widowiskiem, które pokazało różnice w poziomie obu drużyn. Zespół z Chełma zasłużenie zwyciężył, prezentując lepszą organizację gry i skuteczność. Świdniczanie muszą teraz skupić się na analizie swoich błędów i pracy nad poprawą formy, aby móc lepiej prezentować się w kolejnych meczach.

Opublikowano: 03 września 2023