|||
lublin i okolice - informacje

...

Ogród Botaniczny UMCS zaprasza na akcję narodowego czytania


Ogród Botaniczny UMCS zaprasza na akcję narodowego czytania

Ogród Botaniczny UMCS (Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej) w Lublinie ogłosił swoje uczestnictwo w ogólnopolskiej akcji narodowego czytania. Tegorocznym lekturą, którą zdecydowano się przeczytać wspólnie, jest powieść „Nad Niemnem” napisana przez wybitną polską pisarkę Elizę Orzeszkową.

Wybór tej konkretnej książki ma swoje symboliczne znaczenie. „Nad Niemnem”, opublikowane w 1888 roku, to nie tylko arcydzieło literatury polskiej, ale także utwór, który porusza ważne kwestie społeczne i polityczne tamtych czasów. Dzięki tej lekturze czytelnicy będą mieli okazję zgłębić nie tylko piękno prozy Orzeszkowej, ale także poznać historię, która kształtowała naszą tożsamość narodową.

Akcja narodowego czytania odbywa się w wielu miejscach w Polsce, jednakże udział Ogród Botaniczny UMCS w tym wydarzeniu nadaje mu szczególnego charakteru. To niecodzienne połączenie nauki, kultury i przyrody sprawia, że czytanie literatury staje się jeszcze bardziej inspirujące.

Wspólne czytanie to także doskonała okazja do integracji społecznej oraz promocji czytelnictwa. To nie tylko aktywność intelektualna, ale także sposób na spędzenie czasu w gronie przyjaciół, rodziny czy kolegów z pracy.

Warto również podkreślić, że Ogród Botaniczny UMCS to miejsce szczególne. Jego piękno i zróżnicowanie roślinności stanowią doskonałe tło dla kultury i edukacji. Dlatego też uczestnictwo w narodowym czytaniu nabiera dodatkowego uroku, kiedy odbywa się w tak wyjątkowym miejscu.

Wszystkich miłośników literatury oraz natury serdecznie zapraszamy do Ogrodu Botanicznego UMCS na wspólne czytanie powieści „Nad Niemnem” Elizy Orzeszkowej. To wyjątkowa okazja, aby połączyć się z pięknem literatury i przyrody, oraz spędzić czas w inspirującym towarzystwie.


Na podstawie: Źródła



Opublikowano: 07 września 2023

Dodaj komentarz! Subskrybuj! Wspieraj LubelakEU


...


Regulaminy Bez hejtu i mowy nienawiści.
Popisz się z kulturą osobistą 🌹.