Mieliśmy lepsze i gorsze momenty. Opinie po meczu Znicza Pruszków z Górnikiem Łęczna

Górnik Łęczna odniósł kolejne zwycięstwo, tym razem pokonując na wyjeździe Znicza Pruszków. Mecz ten był pełen emocji i zwrotów akcji, jednak ostatecznie to łęcznianie wygrali 2:1 i utrzymali się na prowadzeniu w tabeli Fortuna I Ligi.

Pierwsza połowa spotkania była bardzo wyrównana, obie drużyny miały swoje okazje, ale brakowało skuteczności w końcowych akcjach. Górnik grał pewnie w defensywie, ale miał też kilka groźnych kontrataków. Znicz również stwarzał sobie sytuacje pod bramką rywali, jednak bez powodzenia. Ostatecznie pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 0:0.

Po przerwie to Górnik Łęczna zaczął grać jeszcze lepiej. Już w 53. minucie prowadzenie dla ekipy z Łęcznej zdobył Michał Kryszalowicz, który wykorzystał zamieszanie w polu karnym po rzucie rożnym. Piłkarze Znicza próbowali wyrównać, ale to Górnik był skuteczniejszy. W 77. minucie po szybkiej kontrze piłkę do siatki skierował Mateusz Szwoch, który dopiero co pojawił się na boisku. W końcówce meczu Znicz zdołał zdobyć honorową bramkę, jednak nie było już czasu na wyrównanie.

Wynik 2:1 dla Górnika Łęczna oznacza kolejne trzy punkty i utrzymanie się na pierwszym miejscu w tabeli Fortuna I Ligi. Po meczu trener Ireneusz Mamrot był bardzo zadowolony z postawy swoich zawodników. - Mieliśmy lepsze i gorsze momenty, ale w końcu udało nam się wygrać. To było bardzo ważne zwycięstwo - powiedział szkoleniowiec łęcznian. Również asystent trenera, Daniel Rusek, był zadowolony z postawy drużyny i podkreślił, że to zasługa ciężkiej pracy na treningach.

Mecz z Zniczem Pruszków był kolejnym dowodem na to, że Górnik Łęczna jest jednym z najmocniejszych zespołów w lidze. W ostatnich meczach drużyna pokazała dużą skuteczność i solidność w defensywie, co przekłada się na dobre wyniki. Kibice mają więc powody do radości, a sami piłkarze nie zamierzają zwalniać tempa i chcą dalej utrzymać się na prowadzeniu w tabeli.

Następny mecz Górnik Łęczna rozegra u siebie z GKS-em Tychy. W tym spotkaniu łęcznianie będą chcieli potwierdzić swoją dobrą formę i zdobyć kolejne trzy punkty. Kibice z pewnością będą liczyć na kolejne emocje i zwycięstwo swojej drużyny. Czy Górnik uda się utrzymać na czele tabeli? O tym przekonamy się już niebawem.

Opublikowano: 03 września 2023