Jedna akcja i dwie kartki, czyli Janowianka wygrała w Międzyrzecu Podlaskim

Po dwóch remisach z rzędu komplet punktów wywalczył beniaminek z Janowa Lubelskiego. Janowianka wygrała w sobotę na trudnym terenie, w Międzyrzecu Podlaskim 2:0. Gościom bardzo pomogła czerwona kartka, którą po godzinie gry obejrzał Paweł Radziszewski z Huraganu.

Spotkanie obfitowało w napięcie od pierwszych minut. Obie drużyny starały się kontrolować grę, ale to goście z Janowa byli bardziej skuteczni. Pierwszy gol padł po zaskakującym ataku, który zakończył Mariusz Nowak, zaskakując bramkarza rywali strzałem z dystansu.

Po tej bramce gospodarze starali się odbudować straty, jednak defensywa Janowianki działała sprawnie, utrudniając rywalom dogodne sytuacje strzeleckie. Sytuacja dla gospodarzy jeszcze bardziej się skomplikowała po bezwzględnej interwencji Radziszewskiego, który zbyt zdecydowanie zaatakował przeciwnika na linii środkowej boiska, co zakończyło się dla niego wizytą pod prysznicem.

W drugiej połowie goście kontrolowali przebieg gry, choć miejscowi nie rezygnowali z prób odrobienia strat. Ostateczny cios dla nich zadali jednak Janowianie w doliczonym czasie gry, gdy Adam Kowalski wykorzystał zamieszanie w polu karnym i ustalił wynik meczu na 2:0.

To zwycięstwo po dwóch remisach pozwoli beniaminkowi z Janowa na utrzymanie wysokiej pozycji w tabeli ligowej. Z kolei dla Huraganu to kolejny mecz bez punktów, który z pewnością skłoni ich do analizy błędów i podjęcia działań naprawczych przed kolejnymi spotkaniami.

Opublikowano: 09 września 2023