lublin i okolice - informacje

Wakacje na dachu CSK. Pszczoły bez tajemnic


Wakacje na dachu CSK. Pszczoły bez tajemnic

  

Spotkanie z pszczołami dla dzieci zainicjowało w środę w Centrum Spotkania Kultur w Lublinie cykl wydarzeń w ramach projektu „Kultura na Dachu”. Najmłodsi w Miejskiej Pasiece Artystycznej mogli zobaczyć jak wyglądają ule, zajrzeć do ich środka, a nawet dotknąć małe, niezwykle pożyteczne owady i napoić je wodą. Na koniec z pszczelego wosku wykonały świece.

Tego dnia, Centrum Spotkania Kultur stało się miejscem pełnym radości i fascynujących odkryć dla najmłodszych uczestników projektu „Kultura na Dachu”. Pszczoły, choć niewielkie, odgrywają ogromną rolę w ekosystemie i życiu człowieka. Dlatego też spotkanie z nimi stanowiło niezwykłą okazję do nauki oraz świadomości ekologicznej.

Podczas wydarzenia dzieci miały możliwość przyjścia w bezpośredni kontakt z pszczołami. Dzięki starannemu nadzorowi opiekunów, nawet najmłodsi mogli bezpiecznie obserwować pracę pszczół, ich komunikację oraz obserwować, jak zbierają pyłek i nektar. To było prawdziwe zbliżenie do tajemniczego świata pszczół.

Niezapomnianym doświadczeniem było również zobaczenie jak wyglądają ule od środka. Dzieci mogły spojrzeć przez szybę, dostrzec żyzne plastry miodu oraz pracujące pszczoły. To było prawdziwe uczestnictwo w życiu pasieki.

Jednak to nie wszystko. Najmłodsi uczestnicy mieli także okazję dotknąć pszczół i zobaczyć je z bliska. Pomimo pewnych obaw, dzieci pod okiem doświadczonych przewodników mogły pokonać strach i dotknąć tych małych stworzeń, które tak wiele znaczą dla naszej planety.

Podczas warsztatów nie zabrakło również nauki praktycznej. Dzieci miały możliwość wykonać świece z pszczelego wosku, co okazało się fascynującym procesem. Pod czujnym okiem instruktorów, najmłodsi uczestnicy projektu mogli własnoręcznie stworzyć piękne, naturalne świece, które mogły zabrać ze sobą jako pamiątkę z niezwykłego spotkania.

W ten sposób, spotkanie z pszczołami w ramach projektu „Kultura na Dachu” nie tylko dostarczyło dzieciom fascynujących doświadczeń, ale również wzbudziło w nich świadomość ekologiczną oraz pokazało, jak ważne są te małe, niepozorne owady dla naszej planety.



Opublikowano: 16 sierpnia 2023

Dodaj komentarz! Subskrybuj! Wspieraj LubelakEU


...


Regulaminy Bez hejtu i mowy nienawiści.
Popisz się z kulturą osobistą 🌹.
?/a>