Świdnik: Avia lepsza od Wieczystej (relacja)

Ponad 1500 kibiców, kapitalna atmosfera na trybunach, efektowna gra piłkarzy Avii i pewne zwycięstwo żółto-niebieskich z Wieczystą Kraków – tak wyglądała niedziela na Stadionie Miejskim w Świdniku. Zaczęło się niezbyt dobrze dla gospodarzy, bo już w czwartej minucie Manuel Torres otworzył wynik meczu po błędzie obrony Avii. Świdniczanie odpowiedzieli bardzo szybko. W ósmej minucie kapitalnym

sparowaniem Bartosza Gruca z Mateuszem Pietrasem zespół Avii doprowadził do wyrównania. Po tym trafieniu gospodarze wzięli grę w swoje ręce i zaczęli dominować na boisku. Ich wysiłki przyniosły efekt w 27. minucie, gdy Patryk Nowak wykorzystał doskonałe podanie od Adriana Kowalskiego i ustawił wynik na 2:1 dla Avii.

Drugą połowę meczu zespół Avii rozpoczął zdecydowanie, dążąc do podwyższenia prowadzenia. Ich determinacja została wynagrodzona w 58. minucie, kiedy to po świetnej akcji Łukasza Wiśniewskiego Kamil Lewandowski skierował piłkę do siatki bramki przeciwnika, ustalając wynik na 3:1.

Wieczysta Kraków próbowała odrobić straty, jednak dobrze zorganizowana obrona Avii nie dawała jej żadnych szans na skuteczne akcje ofensywne. Ostatecznie, mimo starań gości, wynik nie uległ zmianie, a mecz zakończył się zwycięstwem Avii Świdnik 3:1.

To kolejne cenne trzy punkty dla Avii, która utrzymuje się w górnej części tabeli. Miejscowi kibice mogą być dumni z postawy swoich ulubieńców, którzy pokazali charakter i determinację, odwracając losy meczu na swoją korzyść. Z pewnością niedzielne popołudnie na Stadionie Miejskim w Świdniku zostanie zapamiętane przez wszystkich sympatyków Avii jako kolejny historyczny moment w historii klubu.

Opublikowano: 28 sierpnia 2023