|||
lublin i okolice - informacje

...

Kto likwidował, kto przywraca - Czarnek i Moskal o wojsku w Lublinie


Kto likwidował, kto przywraca - Czarnek i Moskal o wojsku w Lublinie

Na terenie Lubelszczyzny, a szczególnie w Lublinie, zanotowano znaczny wzrost aktywności Rosji. W ostatnich latach coraz częściej pojawiają się informacje o incydentach z udziałem rosyjskich samolotów i okrętów w pobliżu naszej granicy wschodniej. W obliczu tych zagrożeń, Ministerstwo Obrony Narodowej podjęło decyzję o wzmocnieniu wojskowych sił na tym obszarze.

Podczas konferencji prasowej, która odbyła się przy jednostce wojskowej na Majdanku, Minister Edukacji i Nauki Przemysław Czarnek oraz szef MSWiA Mariusz Moskal przedstawili szczegóły dotyczące planowanej reorganizacji wojska w Lublinie. Jak podkreślali, zagrożenie ze strony Rosji jest realne i wymaga podjęcia odpowiednich działań.

Minister Czarnek zaznaczył, że w ostatnich latach nastąpiła drastyczna redukcja zasobów wojskowych w Lublinie. Miało to negatywny wpływ na bezpieczeństwo regionu oraz zdolność obrony w razie ewentualnego konfliktu. Dlatego też, w ramach planowanej reorganizacji, zostanie przywrócone wojsko w Lublinie.

Jak podał minister, w pierwszej kolejności zostanie zbudowany system wielopiętrowej obrony powietrznej, który ma chronić przed ewentualnymi atakami ze strony lotnictwa rosyjskiego. Będzie to pierwsza taka jednostka w Polsce, a jej budowa będzie wymagała ogromnych nakładów finansowych. W planach jest także odbudowa potężnej artylerii rakietowej, która będzie stanowić skuteczną siłę odstraszającą.

Szef MSWiA, Mariusz Moskal, podkreślił, że wzmocnienie wojska w Lublinie jest nie tylko kwestią bezpieczeństwa regionu, ale także całego kraju. Rosja od lat prowadzi agresywną politykę wobec sąsiadów i nie można ignorować tego faktu. Dlatego też, rząd podejmuje działania mające na celu ochronę granic naszego państwa.

Konferencja prasowa w jednostce wojskowej na Majdanku wywołała spore zainteresowanie mediów i opinii publicznej. Wielu ekspertów i polityków podkreśla, że wzmocnienie wojska w Lublinie jest ważnym krokiem w kierunku zwiększenia bezpieczeństwa kraju. Jednocześnie, niektórzy krytykują tę decyzję, uważając że jest to tylko kolejna "wojenna retoryka" rządu.

Nie ulega wątpliwości, że sytuacja na wschodniej granicy Polski jest poważnym wyzwaniem dla naszego kraju. Dlatego też, decyzja o przywróceniu wojska w Lublinie jest nie tylko uzasadniona, ale także konieczna. Teraz pozostaje tylko czekać na realizację planów i mieć nadzieję, że dzięki temu nasze bezpieczeństwo zostanie wzmocnione.


Na podstawie: Źródła



Opublikowano: 05 sierpnia 2023

Dodaj komentarz! Subskrybuj! Wspieraj LubelakEU


...


Regulaminy Bez hejtu i mowy nienawiści.
Popisz się z kulturą osobistą 🌹.