Grom Różaniec - Tanew Majdan Stary 2:0. Derby dla gospodarzy

Grom Różaniec odniósł zwycięstwo na własnym stadionie, pokonując Tanew Majdan Stary 2:0. Sobota była pełna emocji, zwłaszcza że ekipę gości prowadzi obecnie Bogdan Antolak – były wieloletni trener Gromu. To spotkanie miało zatem dodatkowy smaczek, gdyż Antolak wcześniej świętował spore sukcesy z zespołem, który teraz stanął mu naprzeciw.

Grom Różaniec w tym sezonie prezentuje się bardzo solidnie, co potwierdził również ten mecz. Dzięki konsekwentnej grze i dobrze zorganizowanej obronie udało im się zdobyć trzy punkty. Trener Jarosław Kowalski miał powody do zadowolenia z występu swojej drużyny, zwłaszcza że zwycięstwo przeciwko drużynie prowadzonej przez byłego kolegę na pewno smakuje wyjątkowo.

Spotkanie rozpoczęło się dynamicznie, obie drużyny starały się narzucić swój styl gry. Jednak to Grom Różaniec szybko objął kontrolę nad meczem, co zaowocowało pierwszą bramką już w pierwszej połowie. Adam Nowak okazał się bohaterem, strzelając gola po sprytnym podaniu Piotra Kowalczyka.

Druga połowa również należała do gospodarzy, którzy nie zamierzali odpuszczać. Marcin Zieliński podwyższył prowadzenie Gromu Różaniec po znakomitej akcji z udziałem Macieja Wiśniewskiego. Mimo starań drużyny gości, nie udało im się odrobić strat, a mecz zakończył się rezultatem 2:0 dla Gromu.

To zwycięstwo ma duże znaczenie dla dalszego przebiegu sezonu dla obu drużyn. Dla Gromu Różaniec to kolejne cenne punkty, które zbliżają ich do celu, jakim jest awans lub utrzymanie się w wyższej lidze. Natomiast dla Tanew Majdan Stary to sygnał do jeszcze większego zaangażowania i pracy nad poprawą wyników, aby uniknąć strefy spadkowej.

Po meczu obie drużyny mogły pochwalić się dobrą postawą swoich zawodników, ale to Grom Różaniec wyszedł z boiska jako zwycięzca. Wielkie brawa należą się także kibicom, którzy wspierali swoje zespoły przez całe spotkanie, tworząc fantastyczną atmosferę na trybunach.

Opublikowano: 27 sierpnia 2023