|||
lublin i okolice - informacje

...

Rozmowa z Jakubem Guzem, trenerem siatkarzy PZL Leonardo Avia Świdnik


Rozmowa z Jakubem Guzem, trenerem siatkarzy PZL Leonardo Avia Świdnik

Jakub Guz to znany i ceniony trener siatkówki, który od lat z powodzeniem prowadzi drużynę PZL Leonardo Avia Świdnik. W rozmowie z nim dowiedzieliśmy się, jak wygląda praca z zespołem oraz jakie są największe wyzwania w trenowaniu siatkarzy.

Jak zaczęła się twoja przygoda z siatkówką?

Jakub Guz: Moja przygoda z siatkówką rozpoczęła się jeszcze w szkole średniej, kiedy to po raz pierwszy zacząłem grać w tym pięknym sporcie. Już wtedy wiedziałem, że chcę związać swoją przyszłość z trenowaniem siatkarzy.

Jakie są największe wyzwania, z jakimi musisz się zmagać jako trener siatkówki?

Jakub Guz: Największym wyzwaniem jest utrzymanie wysokiego poziomu motywacji w zespole oraz ciągłe doskonalenie techniki i taktyki gry. Ponadto, każdy sezon to nowe wyzwania, nowe cele i nowe przeciwności, z którymi musimy sobie radzić.

Jak wygląda typowy dzień pracy trenera siatkówki?

Jakub Guz: Typowy dzień pracy trenera siatkówki zaczyna się bardzo wcześnie. Początkowo analizuję występy drużyny z poprzednich meczów, identyfikując mocne i słabe strony naszej gry. Następnie planujemy treningi, które mają na celu poprawę techniki, taktyki oraz kondycji fizycznej naszych zawodników. Po południu przeprowadzamy treningi, a wieczorem często spotykamy się z całą drużyną, aby omówić taktykę na nadchodzące spotkania.

Jakie jest twoje największe osiągnięcie jako trenera siatkówki?

Jakub Guz: Moim największym osiągnięciem jako trenera siatkówki jest zdobycie mistrzostwa kraju w poprzednim sezonie. To był wielki sukces zarówno dla mnie, jak i dla całej drużyny, który pokazał, że ciężka praca i determinacja zawsze się opłacają.

Jakie rady miałbyś dla młodych adeptów siatkówki, którzy chcieliby kiedyś zostać trenerami?

Jakub Guz: Dla młodych adeptów siatkówki, którzy marzą o zostaniu trenerami, mam jedną radę - nigdy nie przestawajcie się uczyć i rozwijać. Siatkówka to nie tylko gra fizyczna, ale również gra umysłu. Warto więc zgłębiać wiedzę z zakresu taktyki, psychologii sportu oraz prowadzenia zespołu.

Dziękujemy za rozmowę i życzymy dalszych sukcesów w trenowaniu drużyny!

Jakub Guz: Dziękuję bardzo!


Na podstawie: Źródła



Opublikowano: 28 lipca 2023

Dodaj komentarz! Subskrybuj! Wspieraj LubelakEU


...


Regulaminy Bez hejtu i mowy nienawiści.
Popisz się z kulturą osobistą 🌹.