GKS Górnik Łęczna – Krywbas Krzywy Róg 1:1. Z Ukrainkami na remis

GKS Górnik Łęczna zakończył kolejny mecz kontrolny, ale tym razem było to pierwsze spotkanie w okresie przygotowawczym. Podopieczne trenera Roberta Makarewicza podejmowały na własnym stadionie drużynę ukraińskiego Krywbasu Krzywy Róg i ostatecznie zremisowały 1:1.

Po intensywnym okresie treningowym, piłkarki GKS Górnik Łęczna miały szansę sprawdzić swoją formę w meczu z zagranicznym rywalem. W pierwszej połowie to Krywbas Krzywy Róg miał przewagę, ale brakowało im skuteczności w ofensywie. Natomiast gospodynie starały się grać swoim charakterystycznym, ofensywnym stylem, ale również nie potrafiły wykorzystać swoich szans.

W drugiej połowie, tempo gry nieco spadło, ale obie drużyny wciąż starały się zdobyć zwycięskiego gola. W końcu to GKS Górnik Łęczna znalazł sposób na pokonanie bramkarza Krywbasu i objął prowadzenie 1:0. Niestety, Ukrainki szybko odpowiedziały i doprowadziły do wyrównania. Ostatecznie mecz zakończył się remisem 1:1.

Wynik meczu nie był najważniejszy, ważniejsze było dla trenera Makarewicza przetestowanie swoich zawodniczek w meczu z wymagającym rywalem. W końcu GKS Górnik Łęczna wciąż jest w trakcie przygotowań do sezonu i ma jeszcze sporo czasu na dopracowanie swoich umiejętności.

Następny mecz kontrolny dla drużyny z Łęcznej odbędzie się za tydzień, kiedy to zmierzą się z innym ukraińskim zespołem, Dynamem Kijów. Będzie to kolejna okazja dla piłkarek GKS Górnik Łęczna na sprawdzenie swoich umiejętności i przygotowanie się do rozgrywek ligowych.

Mimo remisu z Krywbasem Krzywy Róg, trener Makarewicz jest zadowolony z postawy swoich zawodniczek i wierzy w coraz lepsze wyniki w kolejnych meczach kontrolnych. Kibice GKS Górnik Łęczna również mają powody do optymizmu, ponieważ widać postępy w grze drużyny i widać, że zawodniczki są bardzo zdeterminowane, aby osiągnąć sukces w nadchodzącym sezonie.

Opublikowano: 27 lipca 2023