"Wejście rezerwowych ożywiło naszą grę". Opinie po meczu Górnika Łęczna z Wisłą Kraków

W pierwszym meczu sezonu 2023/2024 Górnik Łęczna zremisował 2:2 na swoim stadionie z jednym z głównych faworytów do awansu - Wisłą Kraków. W spotkaniu tym wyróżniło się wejście rezerwowych zawodników, które ożywiło grę drużyny z Łęcznej.

Obie drużyny rozpoczęły sezon odważnie, stawiając na ofensywną grę. Górnik Łęczna już w pierwszych minutach stworzył kilka groźnych sytuacji, ale brak skuteczności w wykończeniu uniemożliwił zdobycie bramki. Wisła Kraków nie pozostawała dłużna i również stworzyła kilka niebezpiecznych akcji, jednak brak precyzji w ostatnich podaniach nie pozwolił im na zdobycie gola.

W drugiej połowie trenerzy obu drużyn dokonali kilku zmian personalnych, a największą sensację sprawił trener Górnika Łęczna, wprowadzając do gry Adama Deję w debiucie w zielono-czarnych barwach. Ten ruch okazał się strzałem w dziesiątkę, ponieważ to właśnie Deja zdobył bramkę na 2:1 dla Górnika w 65. minucie.

Jednak Wisła Kraków nie poddała się i w 80. minucie wyrównała po bramce zdobytej przez swojego najlepszego strzelca. Ostatnie minuty meczu były bardzo emocjonujące, a obie drużyny starały się wywalczyć zwycięskiego gola. Ostatecznie jednak spotkanie zakończyło się remisem 2:2.

Obaj trenerzy po meczu byli zadowoleni z postawy swoich drużyn, a zwłaszcza z wyjścia rezerwowych na boisko. Według nich, to właśnie to wejście ożywiło grę i pozwoliło na zdobycie bramek. Adam Deja również został wyróżniony przez trenerów za swoją postawę w debiucie, a sam zawodnik był bardzo zadowolony z gola, który wpisał się na listę strzelców.

W kolejnej kolejce Górnik Łęczna zmierzy się z innym silnym rywalem - Lechią Gdańsk, a Wisła Kraków zagra z Cracovią. Kibice obu drużyn już nie mogą doczekać się tych spotkań, a pierwszy mecz sezonu pokazał, że czeka nas emocjonujący sezon pełen niespodzianek i wyrównanej rywalizacji.

Opublikowano: 23 lipca 2023