99. PZLA MP: Dwa kolejne medale AZS UMCS Lublin, po jednym Wisły Puławy i Agrosu Zamość

Drugi dzień 99. PZLA Mistrzostw Polski za nami, a AZS UMCS nadal utrzymuje się na czele klasyfikacji medalowej. W piątek zawodnicy tego klubu z Lublina zdobyli kolejne dwa krążki, co pozwoliło im jeszcze bardziej umocnić swoją pozycję.

Wyniki AZS UMCS w tegorocznych mistrzostwach są imponujące. W sumie zawodnicy z Lublina zdobyli już 9 medali, w tym 4 złote, 3 srebrne i 2 brązowe. To znacznie więcej niż jakikolwiek inny klub.

Ale nie tylko AZS UMCS może być zadowolony z występów swoich zawodników. W piątek do dorobku swoich klubów dorzucili także reprezentanci Wisły Puławy i Agrosu Zamość, którzy zdobyli po jednym medalu.

Wisła Puławy może być szczególnie dumna ze swojego zawodnika, który wywalczył brązowy medal w jednej z najtrudniejszych konkurencji - biegu na 400 metrów przez płotki. To kolejny sukces tego utalentowanego sportowca, który regularnie odnosi sukcesy na najważniejszych krajowych imprezach.

Z kolei Agros Zamość może cieszyć się ze srebrnego medalu, który wywalczył jego zawodnik w skoku w dal. To również bardzo cenna nagroda dla klubu, który regularnie wysyła swoich reprezentantów na mistrzostwa Polski.

Nie ma wątpliwości, że tegoroczne mistrzostwa Polski są wyjątkowo udane dla polskiej lekkoatletyki. Widać to nie tylko po wynikach AZS UMCS, ale także po osiągnięciach innych klubów i indywidualnych zawodników. Pozostaje nam tylko trzymać kciuki i cieszyć się z kolejnych sukcesów naszych reprezentantów.

Opublikowano: 29 lipca 2023