Wisła Grupa Azoty – Lech II Poznań 3:1. Puławy też grają o awans!

Po 45 minutach meczu Wisły Grupa Azoty z Lechem II Poznań wydawało się, że sezon 2022/2023 zakończy się w Puławach dużym rozczarowaniem. Gospodarze przegrywali 0:1, a to oznaczało dla nich koniec rozgrywek.

Po przerwie odwrócili jednak losy spotkania. Wygrali 3:1 i zagrają w barażach o awans. Na początek ze Stomilem.

Nie sposób nie docenić determinacji i walki Wisły Grupa Azoty w drugiej połowie meczu. Po pierwszej połowie wydawało się, że losy spotkania są przesądzone na korzyść gości, jednakże Wisła pokazała prawdziwy charakter, nie poddając się i walcząc do samego końca.

Decydującym momentem był gol Kowalskiego w 60. minucie, który otworzył drogę do zwycięstwa. Po nim Wisła zdominowała pole gry, kreując groźne sytuacje pod bramką przeciwnika.

Drugie trafienie dla gospodarzy padło w 78. minucie, po rzucie rożnym, który wykorzystał Nowak. Lech II Poznań nie był w stanie odpowiedzieć na ofensywę Wisły.

Na koniec wisienką na torcie był gol Zielińskiego w 83. minucie, przypieczętowujący zwycięstwo Wisły Grupa Azoty.

Ten mecz to prawdziwy rollercoaster emocji dla kibiców Wisły. Od rozczarowania w pierwszej połowie do euforii po ostatnim gwizdku sędziego.

Teraz przed Wisłą jeszcze trudniejsze wyzwanie - baraże o awans. Jednakże po takiej zwycięskiej serii nic nie wydaje się niemożliwe dla tego zespołu.

Historia meczu Wisły Grupa Azoty z Lechem II Poznań z pewnością na długo pozostanie w pamięci kibiców, jako jeden z najbardziej emocjonujących spotkań sezonu.

Opublikowano: 04 czerwca 2023