Ta drużyna nigdy się nie poddaje! Motor Lublin pokonał Kotwicę i w niedzielę zagra o awans do Fortuna I Ligi w Olsztynie

Ta drużyna nigdy się nie poddaje! Motor Lublin pokonał Kotwicę i w niedzielę zagra o awans do Fortuna I Liga w Olsztynie. Piłkarze Motoru po raz kolejny udowodnili, że grają do końca. W środę, przy okazji meczu barażowego o awans do Fortuna I Liga przegrywali z Kotwicą Kołobrzeg 0:1, aż do trzeciej minuty doliczonego czasu gry. Po chwili doprowadzili jednak do dogrywki po golu Piotra Ceglarza, a w 116 minucie zdobyli zwycięskiego gola, zapewniając sobie miejsce w finale barażowym.

Motor Lublin jest jednym z najbardziej utytułowanych klubów piłkarskich na Lubelszczyźnie. Od lat walczy o awans do wyższych lig, jednak często kończyło się to rozczarowaniem. W tym sezonie, pomimo trudności, piłkarze Motoru nie poddali się i pokazali prawdziwy duch walki.

W meczu z Kotwicą Kołobrzeg, który miał zadecydować o awansie do Fortuna I Liga, Motor Lublin był zdecydowanym faworytem. Jednak już w pierwszej połowie Kotwica udowodniła, że nie będzie łatwo. Mimo przewagi i kilku groźnych sytuacji, piłkarze Motoru nie potrafili pokonać bramkarza Kotwicy i pierwsza połowa zakończyła się bezbramkowym remisem.

W drugiej połowie gra toczyła się głównie pod bramką Kotwicy, jednak to goście byli skuteczniejsi. W 78 minucie z rzutu wolnego zdobyli gola, dając sobie nadzieję na awans. Motor Lublin próbował odwrócić losy meczu, ale wydawało się, że to już koniec.

Jednak piłkarze Motoru nie poddali się, a kibice nie przestali dopingować swojej drużyny. W doliczonym czasie gry, po rzucie rożnym, Piotr Ceglarz uderzył głową i doprowadził do remisu. Kibice oszaleli, a piłkarze weszli w dogrywkę z jeszcze większą determinacją.

W 116 minucie, po dośrodkowaniu z rzutu wolnego, piłka trafiła do Marka Zawadzkiego, który uderzył z ostrego kąta i zdobył zwycięskiego gola. Motor Lublin wygrał 2:1 i zapewnił sobie miejsce w finale barażowym o awans do Fortuna I Liga.

W niedzielę w Olsztynie czeka ich kolejne wyzwanie. Przeciwnikiem będzie Stomil, który także walczy o awans. Jednak piłkarze Motoru już udowodnili, że nie ma dla nich rzeczy niemożliwych. Będą walczyć do końca i zrobią wszystko, aby awansować do wyższej ligi.

Mecz finałowy będzie dla Motoru Lublin najważniejszym wydarzeniem od lat. Kibice już szykują się do wyjazdu do Olsztyna, a w mieście panuje ogromne poruszenie. Wszyscy wierzą, że to właśnie w tym sezonie piłkarze Motoru odniosą wielki sukces i awansują do Fortuna I Liga.

Każdy kto śledził losy Motoru Lublin przez ostatnie lata wie, że ta drużyna nigdy się nie poddaje. Wielu było trudnych momentów, ale piłkarze i kibice zawsze stanęli na wysokości zadania. Teraz, w najważniejszym meczu sezonu, Motor Lublin ma szansę udowodnić, że jest gotowy na wyzwania wyższych lig. Będzie to z pewnością emocjonujący mecz, a kibice mogą być pewni, że piłkarze Motoru zrobią wszystko, aby zapewnić im radość z awansu do Fortuna I Liga.

Opublikowano: 07 czerwca 2023