Świdnik: Skończyli na 2. miejscu

Najlepszy sezon od wielu lat zaliczyli piłkarze Avii Świdnik. Żółto-niebiescy ostatecznie utrzymali przewagę nad Wieczystą Kraków i zakończyli sezon 2022/2023 na drugim miejscu, sześć punktów za Stalą Stalowa Wola. W sobotę podopieczni Łukasza Mierzejewskiego rozbili w Sandomierzu Wisłę 4:0. Spotkanie w mieście Ojca Mateusza rozpoczęło się doskonale dla przyjezdnych. Na prawym skrzydle efektowną akcję przeprowadził

Patryk Kowalczyk, który perfekcyjnie dograł piłkę do Marcina Nowaka, a ten bezbłędnie pokonał bramkarza rywali. To był początek niezwykłego widowiska, które zdominowali goście. Po krótkiej chwili na listę strzelców wpisał się Adam Woźniak, wykorzystując zamieszanie w polu karnym po rzucie rożnym. Z każdą minutą Avia Świdnik narzucała swój styl gry, kontrolując każdy fragment boiska.

Wisła Sandomierz próbowała odpowiedzieć, jednak defensywa Żółto-niebieskich była niezwykle skuteczna. W drugiej połowie swoją szansę na zdobycie bramki miał Kamil Dąbrowski, który kapitalnie przymierzył z dystansu, jednak bramkarz Avii wyjątkowo pewnie interweniował, zachowując czyste konto.

Avia Świdnik kontynuowała swoje ataki, a chwila prawdy nadeszła w 65. minucie, gdy Patryk Kowalczyk znów znalazł się w centrum wydarzeń. Po dokładnym dośrodkowaniu Wojciecha Mazura, Kowalczyk bezbłędnie skierował piłkę do siatki, zapewniając swojej drużynie komfortową przewagę.

Do końca spotkania Avia Świdnik kontrolowała przebieg gry, a kibice zgromadzeni na stadionie mogli cieszyć się z doskonałego występu swoich ulubieńców. Ostatecznie arbiter zakończył mecz wynikiem 4:0 dla gości, którzy zasłużenie świętowali zwycięstwo. To jedno z wielu zwycięstw, które Avia odniosła w tegorocznym sezonie, pokazując, że są prawdziwą siłą w swojej lidze.

Podsumowując, sezon 2022/2023 należał do Avii Świdnik. Ich determinacja, umiejętności i zgranie na boisku pozwoliły im osiągnąć wielki sukces, który na długo pozostanie w pamięci kibiców. Teraz żółto-niebiescy patrzą w przyszłość z nadzieją na kolejne zwycięstwa i trofea.

Opublikowano: 18 czerwca 2023