Świdnik: Passa trwa

Piłkarze Avii Świdnik kontynuują swoją doskonałą passę i wygrali czwarty mecz z rzędu. W sobotnie popołudnie pokonali w Dębicy Wisłokę 3:1. Warto zaznaczyć, że był to siódmy mecz podopiecznych Łukasza Mierzejewskiego bez porażki.

Mecz w Dębicy rozpoczął się od doskonałej akcji gospodarzy zakończonej trafieniem do bramki Avii. Jednak już kilka minut później piłkarze z Świdnika wyrównali po skutecznym rzucie karnym wykorzystanym przez Tomasza Kowalskiego. Od tego momentu to gospodarze przejęli inicjatywę, ale nie potrafili wykorzystać swoich szans.

W drugiej połowie to Avia Świdnik kontrolowała przebieg meczu i stworzyła więcej okazji do zdobycia bramki. W końcu udało się im to w 63. minucie, gdy po rzucie wolnym Pawła Nowaka piłka trafiła do siatki. Kilka minut później podwyższył wynik Bartłomiej Kowalski, który wykorzystał błąd obrony Wisłoki.

Ostatnie minuty meczu były już tylko formalnością, a piłkarze Avii mogli cieszyć się z kolejnego zwycięstwa. Dzięki temu wynikowi drużyna z Świdnika awansowała na piąte miejsce w tabeli i nadal ma szansę na walkę o awans do wyższej ligi.

Mimo kolejnego zwycięstwa, trener Łukasz Mierzejewski nie ma zamiaru spocząć na laurach i już myśli o kolejnych meczach. W najbliższy weekend Avia zagra u siebie z liderem tabeli - drużyną z Lublina.

Kibice Avii Świdnik nie mogą się już doczekać tego spotkania i liczą na kolejne zwycięstwo swojej drużyny. W końcu piłkarze z Świdnika pokazują, że są w świetnej formie i potrafią wygrywać nawet z trudnymi przeciwnikami. Czy uda im się pokonać lidera i zbliżyć się do czołówki tabeli? Odpowiedź poznamy już w najbliższą sobotę.

Opublikowano: 06 czerwca 2023