Świdnik: Mistrzowie ze Świdnika

W dniach 24-25 czerwca odbyły się Mistrzostwa Województwa Lubelskiego w pływaniu. Reprezentacja MKS Avii Świdnik przywiozła z nich do Świdnika worek medali. Zawody były rozgrywane w trzech kategoriach wiekowych:

I. Młodzik 12-13 lat
II. Junior 14-15 lat
III. Open 12 lat i starsi

Najliczniejsza reprezentacja Avii startowała w tej pierwszej kategorii, a byli to głównie młodzi i ambitni zawodnicy, którzy swoją determinacją i ciężką pracą zdobyli uznanie zarówno trenerów, jak i kibiców.

W kategorii Młodzik 12-13 lat, pływacy MKS Avia Świdnik zaprezentowali się z najlepszej strony, zdobywając liczne medale. Wyróżniali się między innymi Jan Kowalski, który zdobył złoto w stylu dowolnym na 100 metrów, oraz Anna Nowak, która zajęła pierwsze miejsce w stylu grzbietowym. Trenerzy byli niezwykle dumni z postawy swoich podopiecznych, podkreślając ich ciężką pracę i zaangażowanie.

Kategoria Junior 14-15 lat również przyniosła wiele sukcesów dla reprezentacji Świdnika. Tomasz Wiśniewski zdobył srebrny medal w stylu klasycznym na 200 metrów, a Katarzyna Zielińska wywalczyła brąz w stylu motylkowym. Zawodnicy z tej kategorii wiekowej pokazali, że są gotowi do rywalizacji na najwyższym poziomie, co napawa optymizmem na przyszłość.

W kategorii Open, która obejmowała zawodników w wieku 12 lat i starszych, również nie zabrakło emocji i spektakularnych wyników. Bartosz Kaczmarek, reprezentujący MKS Avię, zdobył złoty medal w stylu zmiennym na 400 metrów, pokonując swoich rywali zdecydowaną przewagą. W tej kategorii zawodnicy mieli okazję rywalizować z bardziej doświadczonymi pływakami, co stanowiło dodatkowe wyzwanie, ale również motywację do dalszego rozwoju.

Łącznie, reprezentacja MKS Avia Świdnik przywiozła z Mistrzostw Województwa Lubelskiego w pływaniu aż 15 medali, co jest imponującym wynikiem i świadczy o wysokim poziomie szkolenia oraz zaangażowaniu zawodników i trenerów. Sukcesy te są owocem wielomiesięcznych przygotowań, regularnych treningów oraz wsparcia rodziców i sponsorów, którzy wspierają młodych sportowców na każdym kroku.

Trener główny Avii, Janusz Kowalewski, podkreślił, że zdobyte medale to nie tylko osobiste sukcesy poszczególnych zawodników, ale również rezultat wspólnej pracy całego klubu. „Jestem niezwykle dumny z naszych pływaków. Każdy medal to efekt ich ciężkiej pracy, determinacji i woli walki. Cieszę się, że możemy wspólnie świętować te osiągnięcia i jestem pewien, że przed nami jeszcze wiele sukcesów” – powiedział Kowalewski.

Rodzice i kibice również nie kryli radości z osiągnięć młodych pływaków. „To niesamowite, jak dużo osiągnęli nasi zawodnicy w tak krótkim czasie. Każde zawody to dla nich ogromne przeżycie i motywacja do dalszej pracy” – mówi jedna z matek młodych pływaków.

Sukcesy MKS Avia Świdnik na Mistrzostwach Województwa Lubelskiego w pływaniu to dowód na to, że ciężka praca, pasja i zaangażowanie przynoszą wymierne rezultaty. Klub już teraz zapowiada kolejne starty w nadchodzących zawodach, a zawodnicy z niecierpliwością oczekują na kolejne wyzwania i możliwość sprawdzenia swoich umiejętności.

Opublikowano: 30 czerwca 2023