Świdnik: Efektowne zwycięstwo Avii (foto)

Dobra seria piłkarzy Avii Świdnik trwa. W sobotnie popołudnie żółto-niebiescy pokonali rezerwy Korony Kielce 4:1. Dzięki zwycięstwu Podhala z Wieczystą świdniczanie przeskoczyli „szejków” z Krakowa w ligowej tabeli plasując się na pozycji wicelidera.

W ten sam dzień Stal Stalowa Wola dopełniła formalności i przypieczętowała awans do drugiej ligi. Mecz Avii z Koroną rozpoczął się doskonale. W pierwszej połowie zawodnicy Avii prowadzili już 2:0, aż w końcu wynik ustalił się na 4:1.

Wspaniałą grą popisali się zwłaszcza Robert Nowak i Mateusz Kowalski, którzy odpowiedzialni byli za większość bramek. Trener Janusz Nowak jest zadowolony z postawy swoich podopiecznych i podkreśla, że zespół pracuje nad każdym aspektem gry, by utrzymać dobrą passę.

W kolejnym spotkaniu Avia Świdnik zmierzy się z beniaminkiem z Podkarpacia – Stalą Rzeszów. Pomimo słabszej pozycji w tabeli, trener Nowak nie bagatelizuje przeciwnika i podkreśla, że każdy mecz w trakcie rundy wiosennej może być trudny.

Avia Świdnik to drużyna, która od lat cieszy się dużym poparciem kibiców. Miejscowy stadion regularnie wypełnia się po brzegi, co daje dodatkowego kopa zawodnikom. Wsparcie ze strony fanów jest nieocenione, szczególnie w kluczowych momentach sezonu.

Żółto-niebiescy mają teraz przed sobą kolejne wyzwania, ale po dzisiejszym zwycięstwie wierzą, że są w stanie pokonać każdego rywala. Świdniczanie liczą na dalsze wsparcie kibiców i zapowiadają, że będą walczyć do ostatniej minuty, by osiągnąć zamierzony cel – awans do wyższej ligi.

Opublikowano: 11 czerwca 2023