Stal - Świdniczanka 3:2, czyli słodkie zakończenie sezonu w Kraśniku. Start Krasnystaw na podium

Ciekawy mecz na zakończenie sezonu w Kraśniku. Tamtejsza Stal pokonała mistrza, czyli Świdniczankę 3:2. A trzy punkty gospodarzom w doliczonym czasie gry zapewnił Kamil Król, który sam wywalczył rzut karny, a następnie go wykorzystał.

Podczas ostatniego spotkania sezonu w Kraśniku, miejscowa Stal podejmowała drużynę Świdniczanki, która już wcześniej zapewniła sobie tytuł mistrzowski. Mimo to, obie drużyny zaprezentowały się bardzo dobrze, a kibice mogli liczyć na emocjonujące widowisko.

Od początku meczu tempo było bardzo wysokie, a obie drużyny starały się przejąć inicjatywę. W pierwszej połowie lepsze okazje mieli gospodarze, ale brakowało im skuteczności w końcowych akcjach. Świdniczanka również miała swoje sytuacje, ale nie udało im się pokonać bramkarza Stali.

W drugiej połowie gra toczyła się podobnie, ale to Stal w końcu zdołała wyjść na prowadzenie. W 65. minucie meczu, po rzucie rożnym, Kamil Król wygrał pojedynek w polu karnym i skierował piłkę do siatki. Radość kibiców Stali była ogromna, ponieważ to był pierwszy gol zdobyty przez ich drużynę w tym sezonie przeciwko Świdniczance.

Po stracie bramki, mistrz zaczął naciskać i w końcu udało im się wyrównać. W 80. minucie meczu, po szybkim kontrataku, piłka trafiła do Marcina Nowaka, który pewnym strzałem pokonał bramkarza Stali.

Jednak gospodarze nie poddali się i w doliczonym czasie gry, po błędzie w obronie mistrza, Kamil Król został sfaulowany w polu karnym. Sędzia bez wahania wskazał na "wapno", a sam zdobywca pierwszej bramki wykorzystał rzut karny i zapewnił swojej drużynie trzy punkty. Kibice Stali wyrzucili z siebie całą swoją radość, a zawodnicy po meczu zostali owiani wstążkami z napisem "Kończymy sezon z wyróżnieniem".

Warto wspomnieć, że poza zwycięskim meczem, Stal zakończyła sezon na bardzo dobrym trzecim miejscu w tabeli. Jest to ogromny sukces dla drużyny, która jeszcze kilka lat temu grała w niższej lidze. Świdniczanka natomiast zakończyła sezon z dorobkiem 87 punktów i tytułem mistrza. Jednak w ostatnim meczu, to Stal była lepsza i mogła cieszyć się z wygranej na zakończenie sezonu.

Mecz Stal Świdniczanka 3:2 był nie tylko emocjonującym widowiskiem, ale również potwierdzeniem, że drużyna z Kraśnika zasłużyła na swoje miejsce na podium. W kolejnym sezonie fani Stali będą mogli cieszyć się z jeszcze lepszych wyników, a być może nawet powalczyć o awans do wyższej ligi.

Opublikowano: 18 czerwca 2023