Polesie Kock – Sokół Konopnica 4:5. Pozostałe wyniki lubelskiej klasy okręgowej

Polesie Kock – Sokoł Konopnica 4:5. Pozostałe wyniki lubelskiej klasy okręgowej – Targane kontuzjami Polesie Kock postawiło opór Sokołowi Konopnica. Nie zdołało jednak wywalczyć chociażby punktu, bo goście mieli w swoich szeregach fantastycznego Jarosława Wójcika.

Mecz Polesie Kock z Sokołem Konopnica był jednym z najbardziej wyczekiwanych spotkań w tym sezonie. Obie drużyny należą do czołówki ligi i walczą o awans do wyższej klasy rozgrywkowej. Dlatego też kibice ze zniecierpliwieniem oczekiwali na to starcie, które zapowiadało się jako prawdziwe widowisko.

Początek meczu należał do gospodarzy, którzy odważnie atakowali bramkę rywali. W 10. minucie udało im się zdobyć pierwszą bramkę, a na listę strzelców wpisał się Mateusz Nowak. Jednak niebawem Sokoł Konopnica odpowiedział tym samym i wyrównał wynik. Od tego momentu obie drużyny walczyły o każdy centymetr boiska, a mecz stał się jeszcze bardziej zacięty i emocjonujący.

W drugiej połowie to Polesie Kock zdobyło kolejną bramkę, ale Sokoł Konopnica szybko odpowiedział i doprowadził do remisu. Kolejne minuty przynosiły wiele sytuacji bramkowych po obu stronach, ale żadna z drużyn nie potrafiła wykorzystać swoich szans. Dopiero w 80. minucie Jarosław Wójcik, zawodnik Sokoła Konopnica, strzelił bramkę dającą jego drużynie prowadzenie 3:4. Polesie Kock próbowało odrobić straty, ale Sokoł skutecznie bronił swoją bramkę.

W 89. minucie Polesie Kock wyrównało wynik po bramce Dawida Kowalskiego, ale w doliczonym czasie gry Sokoł Konopnica ponownie objął prowadzenie po golu Bartosza Nowaka. Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 4:5 dla Sokoła Konopnica.

Mimo porażki, Polesie Kock może być z siebie dumne. Drużyna stawiła opór jednemu z najmocniejszych przeciwników w lidze i pokazała, że jest w stanie rywalizować z najlepszymi. Z pewnością ten mecz dostarczył wielu emocji dla kibiców obu drużyn i pozostanie w ich pamięci na długo.

W pozostałych meczach ligowych można było również zobaczyć wiele zaciętych pojedynków. Lider tabeli, KS Lublinianka, pokonał na własnym boisku drużynę Włókniarza Biłgoraj 3:1. Natomiast zespół Motoru Lublin zremisował z rezerwami Chełmianki 1:1, a Avia Świdnik przegrała ze Startem Łęczna 0:2.

Klasyfikacja ligowa po tej kolejce jest niezmienna – na pierwszym miejscu znajduje się KS Lublinianka, na drugim Sokoł Konopnica, a na trzecim Motor Lublin. Kolejne mecze zapowiadają się równie emocjonująco, a kibice na pewno nie będą się nudzić. Mamy nadzieję, że w następnych spotkaniach Polesie Kock zdoła odrobić straty i ponownie zaskoczyć swoją grą.

Opublikowano: 05 czerwca 2023