Górnik Łęczna - Wisła Kraków 0:3 [zapis relacji na żywo/live]

Górnik Łęczna przegrał dzisiejsze spotkanie z Wisłą Kraków z wynikiem 0:3. Mecz był ostatnim w sezonie Fortuna I Liga i zakończył się porażką gospodarzy. Górnik Łęczna po tym wyniku zajmuje dwunaste miejsce w tabeli.

Od samego początku meczu to Wisła Kraków dominowała na boisku. Już w 15. minucie spotkania gospodarze zdobyli pierwszą bramkę, po strzale z rzutu wolnego. Następne minuty toczyły się pod znakiem ataków gości, ale brakowało im skuteczności w kończeniu akcji.

Druga połowa meczu rozpoczęła się podobnie jak pierwsza. Wisła Kraków nadal utrzymywała przewagę i w 55. minucie zdobyła drugiego gola. Gospodarze próbowali odwrócić losy spotkania, ale ich próby były skutecznie odbijane przez dobrze zorganizowaną obronę Wisły.

W 81. minucie, po kolejnej skutecznej akcji, Wisła Kraków zapewniła sobie zwycięstwo, zdobywając trzecią bramkę. Do końca meczu gospodarze próbowali zmniejszyć straty, ale nie zdołali już pokonać bramkarza gości.

Po ostatnim gwizdku sędziego, piłkarze Wisły Kraków mogli świętować zwycięstwo, a piłkarze Górnika Łęczna musieli pogodzić się z porażką. Dla gospodarzy była to kolejna przegrana w ostatnich meczach, co z pewnością nie przysłużyło się ich pozycji w tabeli.

Mimo porażki, Górnik Łęczna może jednak być z siebie zadowolony. W tym sezonie udało im się utrzymać w Fortuna I Lidze i zakończyć go na dwunastej lokacie. W kolejnym sezonie z pewnością będą chcieli poprawić swoją grę i wywalczyć lepsze miejsce w tabeli.

Opublikowano: 03 czerwca 2023