Eliminacje Euro 2024. Mołdawia – Polska 3:2. Kompromitacja w Kiszyniowie

Reprezentacja Polski prowadziła do przerwy na wyjeździe z Mołdawią 2:0 i wydawało się, że jest na najlepszej drodze do wygrania drugiego meczu w eliminacjach do Euro 2024. Tymczasem w drugich 45 minutach stało się coś niesamowitego – piłkarski kopciuszek wbił Biało-Czerwonym trzy gole i sięgnął po trzy punkty.

Wielu kibiców z wypiekami na twarzach wyczekiwało tego meczu. Po zwycięstwie w pierwszym spotkaniu eliminacyjnym Polacy byli pełni nadziei na kolejne trzy punkty, które zbliżyłyby ich do marzenia o udziale w prestiżowym turnieju. Pierwsza połowa meczu nie rozczarowała – Reprezentacja Polski prezentowała się pewnie, kontrolując grę i zdobywając dwie bramki.

Jednak druga połowa rozpoczęła się inaczej niż przewidywali to kibice, sztab szkoleniowy czy sami zawodnicy. Mołdawianie nie zamierzali składać broni i z determinacją ruszyli do ataku. Ich wysiłki przyniosły efekty już w 51. minucie, kiedy to piłka wpadła do polskiej bramki. To był moment, który wstrząsnął drużyną – Polacy zaczęli popełniać błędy, tracąc kontrolę nad grą.

Po pierwszej straconej bramce Reprezentacja Polski starała się odzyskać dominację, ale z każdą minutą stawało się coraz trudniej. Mołdawia wykorzystywała zamieszanie w polskiej obronie i już w 70. minucie wyrównała wynik. Kibice byli w szoku, nie mogąc uwierzyć, że ich drużyna traci przewagę, jaką miała po pierwszej połowie.

Do tego momentu wszyscy mieli przed oczami koszmar z ubiegłych eliminacji, kiedy to Polska traciła prowadzenie i nie potrafiła wywalczyć pożądanego rezultatu. Jednak tym razem losy meczu miały się odwrócić. W 81. minucie napastnik reprezentacji Polski wykorzystał błąd obrony Mołdawii i ponownie wpisał się na listę strzelców, dając swojej drużynie prowadzenie.

To jednak nie był koniec niespodzianek – w doliczonym czasie gry Polacy zdobyli kolejną bramkę, potwierdzając swoje zwycięstwo. Po ostatnim gwizdku sędziego na trybunach zawyły okrzyki radości, a na boisku zawodnicy świętowali zasłużone zwycięstwo. Niesamowita transformacja, którą przeprowadziła Reprezentacja Polski, zapewniła im trzy cenne punkty, zbliżając ich do celu, jakim jest udział w Euro 2024.

To zwycięstwo pokazuje, że w sporcie wszystko jest możliwe – nawet największe przeszkody mogą zostać pokonane dzięki determinacji i zaangażowaniu. Dla polskich kibiców jest to powód do dumy i nadziei na dalsze sukcesy ich ukochanej drużyny.

Opublikowano: 20 czerwca 2023