Bramkarz uratował punkt Lewartowi, cztery gole Damiana Ścibiora i wyniki grupy mistrzowskiej Hummel IV ligi

W niedzielę odbyła się kolejna seria spotkań w grupie mistrzowskiej Hummel IV ligi. W meczu pomiędzy Startem Krasnystaw a Lewartem Lubartów, drużyna Marka Kwietnia wywalczyła tylko jeden punkt, mimo prowadzenia 2:0 po 34 minutach.

Pierwsza połowa spotkania była bardzo emocjonująca. W 26. minucie na bramkę Startu trafił Damian Ścibior, dając prowadzenie Lewartowi. Kilka minut później, w 34. minucie, ten sam zawodnik podwyższył wynik na 2:0. Wówczas wydawało się, że goście będą dominować w całym meczu.

Jednak w drugiej części spotkania sytuacja uległa zmianie. Start Krasnystaw zaczął grać dużo lepiej i stworzył sobie kilka groźnych sytuacji pod bramką przeciwnika. W 56. minucie na listę strzelców wpisał się Damian Ścibior, tym razem jednak na korzyść drużyny gospodarzy.

W kolejnych minutach gra toczyła się głównie w środkowej części boiska. Obie drużyny starały się o kolejne bramki, jednak brakowało im precyzji w wykonaniu. W 85. minucie na boisku pojawił się bramkarz Lewartu, Damian Podleśny, który miał zastąpić kontuzjowanego kolegę. Nikt jednak nie spodziewał się, że to właśnie on będzie bohaterem tego spotkania.

W doliczonym czasie gry, w 93. minucie, Start Krasnystaw wykorzystał rzut karny, zdobywając wyrównującego gola. Wówczas wydawało się, że to już koniec meczu. Jednak w ostatniej akcji spotkania, Lewart dostał rzut wolny w dogodnej sytuacji. Wszyscy spodziewali się, że futbolówka wpadnie do bramki. Tymczasem, dzięki świetnej interwencji Damiana Podleśnego, udało się uratować punkt dla drużyny gości.

Remis 2:2 nie zadowolił jednak żadnej ze stron. Obie drużyny walczyły o pełną pulę, jednak ostatecznie musiały zadowolić się podziałem punktów. Start Krasnystaw utrzymał się na 4. miejscu w tabeli, natomiast Lewart spadł na 6. miejsce.

W pozostałych meczach grupy mistrzowskiej Hummel IV ligi padły następujące wyniki:

- Warta Nowiny wygrała na wyjeździe z Wisłą Puławy 2:0

- Łada Biłgoraj pokonała na własnym boisku Znicza Biała Podlaska 2:1

- Unia Hrubieszów zremisowała z Motorem Lublin 1:1

Łącznie w grupie mistrzowskiej Hummel IV ligi zostało rozegranych 8 kolejek. Na czele tabeli znajduje się Unia Hrubieszów z 19 punktami, na drugim miejscu jest Warta Nowiny z 17 punktami, a na trzecim Łada Biłgoraj z 16 punktami.

Kolejne spotkania w grupie mistrzowskiej Hummel IV ligi odbędą się w przyszłą niedzielę. Wówczas czekają nas kolejne emocjonujące pojedynki i walka o cenne punkty. Czy drużyna Marka Kwietnia będzie w stanie odrobić straty i powalczyć o wyższe miejsce w tabeli? Przekonamy się już niedługo.

Opublikowano: 12 czerwca 2023