Wisła Grupa Azoty wysoko pokonała Śląsk II Wrocław i wskoczyła na czwarte miejsce w tabeli

Wisła Grupa Azoty zrobiła swoje. Puławianie w niedzielny wieczór pokonali u siebie rezerwy Śląska Wrocław aż 4:0. Dzięki temu wskoczyli na czwarte miejsce w tabeli i po raz kolejny wypchnęli Motor Lublin poza strefę baraży.

W meczu 20. kolejki III ligi, Wisła Grupa Azoty od pierwszych minut narzuciła wysokie tempo i intensywną grę. Już w 6. minucie spotkania, po dośrodkowaniu z rzutu rożnego, piłka trafiła do 19-letniego Bartłomieja Szewczyka, który z bliska skierował ją do bramki gości. Puławianie nie zwalniali tempa i kilkukrotnie próbowali podwyższyć wynik, jednak do przerwy było 1:0.

W drugiej połowie Wisła Grupa Azoty kontynuowała swoją dobrą grę, a w 50. minucie podwyższyła wynik po golu zdobytym przez Tomasza Bajdę. W 68. minucie kolejną bramkę dla gospodarzy zdobył Mateusz Miśkiewicz, a na 4:0 podwyższył w 81. minucie Dawid Górski. Mimo kilku okazji dla drużyny z Wrocławia, bramkarz Wisły Grupa Azoty, Bartłomiej Lepczak, zachował czyste konto i doprowadził swoją drużynę do kolejnego zwycięstwa.

Dzięki wygranej z rezerwami Śląska Wrocław, Wisła Grupa Azoty wskoczyła na 4. miejsce w tabeli i ma na swoim koncie 35 punktów. To o 5 więcej, niż motorowcy z Lublina, którzy spadli na piąte miejsce. Puławianie zajmują też drugie miejsce w tabeli strzelców z 38 bramkami na swoim koncie.

W kolejnym meczu Wisła Grupa Azoty zmierzy się z liderem tabeli, Lechem Poznań II. Spotkanie to odbędzie się już w najbliższą sobotę, 15 maja, na stadionie w Poznaniu. Puławianie liczą na kolejne zwycięstwo, które pozwoli im utrzymać się w czołówce ligowej tabeli.

Opublikowano: 21 maja 2023