Szok w Olsztynie. Wisła Grupa Azoty rozbiła Stomil w 18 minut!

W sobotę wszyscy skazywali Dumę Powiśla na pożarcie. Trudno się jednak dziwić, bo Wisła Grupa Azoty pojechała do Olsztyna na mecz z niepokonanym w tym roku Stomilem. I w 18 minut rozprawiła się z czołowym zespołem eWinner II ligi zdobywając trzy gole. I właśnie wynikiem 0:3 zakończyły się zawody. A to oznacza, że puławianie wrócili do strefy barażowej i po raz kolejny wypchnęli konkurencję.

Spotkanie to było prawdziwą dominacją gości, którzy od pierwszych minut narzucili wysokie tempo gry. Już w 5. minucie Wisła Grupa Azoty wyszła na prowadzenie po strzale z bliska, który pokonał bezradnego bramkarza Stomilu. Kolejne dwie bramki padły w szybkim tempie, co tylko podkreślało przewagę drużyny z Puław.

Skuteczność puławian była imponująca - przy takim efektywnym wykorzystaniu sytuacji bramkowych, żaden zespół nie miał szans na równorzędną rywalizację. Mecz był jednostronny, a obrona Stomilu nie potrafiła poradzić sobie z szybkimi akcjami ofensywnymi rywali.

Wygrana ta daje Wisła Grupie Azoty nie tylko cenne punkty, ale także moralny zastrzyk pewności siebie przed kolejnymi ważnymi spotkaniami. Zespół pokazał, że potrafi skutecznie rywalizować z najlepszymi drużynami ligi, co jest bardzo obiecującym sygnałem przed zbliżającymi się decydującymi fazami rozgrywek.

Stomil Olsztyn natomiast musi teraz się zregenerować po tym bolesnym spotkaniu i znaleźć sposób na poprawę swojej formy. Porażka z tak dużą różnicą bramek z pewnością zostawi ślad w drużynie, która do tej pory prezentowała się bardzo solidnie.

Na koniec warto zauważyć, że puławianie udowodnili, iż są zespołem, na którym można polegać w kluczowych momentach sezonu. Ich ambicje są jasne - awansować do wyższej ligi i tam również odnosić sukcesy. Po takim występie ciężko nie wierzyć, że mają na to realne szanse.

Opublikowano: 13 maja 2023