Świdnik: Wieczysta poległa w Świdniku (foto)

Słoneczna pogoda, mnóstwo rodzin z dziećmi, które miały zapewnione przez klub atrakcje – tak wyglądała otoczka meczu Avii z Wieczystą Kraków, który z trybun oglądało 1200 osób. Główni bohaterowie sobotniego popołudnia także nie zawiedli. Żółto-niebiescy pokonali naszpikowaną gwiazdami drużynę z Krakowa 2:1. Obie bramki dla Avii strzelił Roman Mykytyn. Avia od początku zaatakowała Wieczystą chcąc...

Od samego rozpoczęcia spotkania Avia prezentowała ofensywną grę, starając się narzucić swoje warunki rywalowi. Już w pierwszych minutach spotkania przewaga Avii na boisku była niepodważalna. Wysokie tempo gry i zdecydowane akcje ofensywne stwarzały Wieczystej trudności w utrzymaniu się przy piłce.

Pierwszą bramkę dla Avii zdobył Roman Mykytyn już w 15. minucie meczu. Wszystko zaczęło się od precyzyjnej akcji środkowego pomocnika, który zagrał piłkę w pustą przestrzeń za obronę przeciwnika, umożliwiając Mykytynowi szybkie wyjście sam na sam z bramkarzem. Szybki drybling i precyzyjny strzał po długim rogu otworzyły wynik spotkania na korzyść gospodarzy.

Wieczysta Kraków nie zamierzała jednak łatwo oddać zwycięstwa. Gwiazdy z Krakowa szybko zaczęły narzucać swój rytm gry, próbując odwrócić losy meczu na swoją korzyść. Jednak świetnie zorganizowana obrona Avii oraz pewna postawa bramkarza nie pozwoliły na skuteczne akcje gości.

W drugiej połowie spotkania Avia kontynuowała swoje ataki, starając się podwoić swoją przewagę. Mimo zaciekłej obrony Wieczystej, żółto-niebiescy nie zrezygnowali z ofensywy, konsekwentnie dążąc do zdobycia kolejnych bramek.

Drugą bramkę dla Avii ponownie zdobył Roman Mykytyn, tym razem w 63. minucie po skutecznej akcji zespołowej. Kibice na trybunach eksplodowali radością widząc, jak ich ulubieńcy powiększają swoją przewagę nad silnym rywalem.

Mimo desperackich prób Wieczystej, Avia utrzymała się na prowadzeniu do ostatniego gwizdka sędziego. Ostateczny wynik 2:1 dla Avii cieszył zarówno zawodników, jak i kibiców, którzy gorąco wspierali swoją drużynę przez całe spotkanie.

Zwycięstwo Avii nad Wieczystą Kraków to kolejny krok w drodze do osiągnięcia celów sezonu. Świetna gra zespołu oraz determinacja zawodników dają nadzieję kibicom na kolejne sukcesy i emocjonujące spotkania na boiskach ligowych.

Opublikowano: 27 maja 2023