Stal Poniatowa lepsza od Gryfa Gmina Zamość, czyli dobra passa trwa

Gmina Zamość, czyli dobra passa trwa! W trzech pierwszych meczach grupy mistrzowskiej Stal Poniatowa zdobyła tylko punkt. W trzech kolejnych radziła już sobie zdecydowanie lepiej, bo wywalczyła siedem "oczek". W sobotę pokonała na boisku w Zawadzie Gryf Gmina Zamość 3:1.

Po słabym starcie w grupie mistrzowskiej, Stal Poniatowa postanowiła odmienić swoją grę. W kolejnych meczach drużyna ta pokazała, że jest w dobrej formie i potrafi grać skutecznie. Zwycięstwo nad Gryfem Gmina Zamość jest tego doskonałym przykładem.

Mecz rozpoczął się od szybkiej gry i ataków z obu stron. Jednak to Stal Poniatowa była skuteczniejsza i już w 10. minucie objęła prowadzenie po trafieniu Mateusza Kowalczyka. Gryf Gmina Zamość próbował odrobić straty, ale nie potrafił pokonać bramkarza Stali. W 30. minucie to ponownie Kowalczyk wpisał się na listę strzelców, podwyższając wynik na 2:0.

Po przerwie Gryf Gmina Zamość postawił wszystko na jedną kartę i przystąpił do ataków. W 60. minucie udało im się zdobyć kontaktowego gola, ale to nie zraziło Stali Poniatowa. Piłkarze z Poniatowej kontynuowali swoją dobrą grę i w 75. minucie po raz kolejny pokonali bramkarza Gryfa, tym razem za sprawą Patryka Kowalskiego.

Mimo starań i kilku groźnych sytuacji, Gryf Gmina Zamość nie zdołał już odrobić strat i mecz zakończył się wynikiem 3:1 dla Stali Poniatowa. Dzięki temu zwycięstwu drużyna ta umocniła się na drugim miejscu w tabeli i ma szansę na awans do wyższej ligi.

Nie ma wątpliwości, że mecz Stal Poniatowa - Gryf Gmina Zamość był bardzo emocjonującym widowiskiem. Obie drużyny dały z siebie wszystko, ale to Stal okazała się lepsza i zasłużenie wygrała. Cieszy także to, że gmina Zamość może się pochwalić dwoma silnymi zespołami, które walczą o awans do wyższej ligi.

Opublikowano: 21 maja 2023