Górnik Łęczna z utrzymaniem w Fortuna I Lidze. Pewność dała jednak dopiero porażka Skry Częstochowa.

Górnik Łęczna przed dwoma ostatnimi seriami gier jest już pewny utrzymania na zapleczu PKO BP Ekstraklasy. Zielono-czarni po przeciętnym w ich wykonaniu sezonie wykonali plan minimum. Mimo to wiele spotkań w ich wykonaniu, choćby to ostatnie, pozostawiły po sobie niedosyt.

Jednak decydującym momentem, który zapewnił drużynie utrzymanie, był mecz z najsilniejszym rywalem, czyli Skrą Częstochowa. O ile Górnik zawsze starał się grać w pełni skoncentrowani i z zaangażowaniem, o tyle w tym meczu widać było dodatkowy poziom zaangażowania i determinacji. W końcu chodziło o utrzymanie w lidze, a to dla wielu piłkarzy jest priorytetem.

Mecz rozpoczął się od szybkiej bramki dla gości, co z pewnością nie pomogło w utrzymaniu spokoju i koncentracji. Jednak z każdą minutą gry Górnik coraz lepiej wchodził w mecz i zaczął dominować na boisku. W końcu w 43 minucie udało im się wyrównać, a dodatkową motywacją była świadomość, że remis jest wystarczający do zapewnienia utrzymania.

Druga połowa była jeszcze bardziej emocjonująca i wyrównana. Obie drużyny walczyły o zwycięstwo, ale Górnik miał zdecydowanie więcej do stracenia. W końcu w 75 minucie udało się im zdobyć drugą bramkę, ale niestety, po kilku minutach Skra wyrównała wynik. W ostatnich minutach gry Górnik starał się utrzymać wynik, a Skra desperacko szukała zwycięskiej bramki. Ostatecznie jednak mecz zakończył się remisem 2:2, co oznaczało, że Górnik Łęczna zapewnił sobie utrzymanie w Fortuna I Lidze.

To ogromny sukces dla całego klubu, który w przyszłym sezonie będzie miał szansę na kolejne wyzwania i rozwój. Jednak nie można zapominać o porażce Skry Częstochowa, która mimo dobrego sezonu nie zdołała awansować do ekstraklasy. Dla nich jest to ogromna rozczarowanie, ale również i motywacja do jeszcze cięższej pracy w kolejnych sezonach.

Podsumowując, sezon 2019/2020 był dla Górnika Łęczna pełen emocji i wyzwań, ale w końcu udało się osiągnąć cel, czyli utrzymanie w Fortuna I Lidze. To pokazuje, że ciężka praca i zaangażowanie mogą przynieść pożądane efekty. Gratulujemy drużynie i życzymy powodzenia w kolejnych sezonach!

Opublikowano: 23 maja 2023